Zirkon

Zirkon - nejstarší minerál s léčivými účinky

Věděli jste, že zirkony jsou nejstarším známým minerálem na Zemi? Nejstarší nalezený vzorek, který se podařil vědcům objevit, měl neuvěřitelných 4,4 miliard let!

Zirkony jsou jedním z nejrozšířenějších a nejkrásnějších kamenů používaných ve šperkařství, a to díky jejich lesku a kráse. Barva těchto kamenů má různorodý charakter, od bílé přes odstíny modré, ale i žluté, fialové a červené. Zirkony mají velmi vysoký index lomu, který vytváří dokonalý rozptyl světla a samotný lesk kamene. Zirkony bývají broušeny briliantovým brusem, kdy nejlépe vynikne jejich jiskrnost. 

Známé jsou také léčivé účinky zirkonů. Ty jsou spatřovány především v posilování sebedůvěry nositele, neboť pomáhají snižovat nervozitu. Zirkony léčí problémy horních cest dýchacích a zároveň pozitivně působí na zažívání i na dermatologické problémy. Velmi pozitivně působí na vyrovnání aury nositele. 

Do našich kolekcí zařazujeme převážně Kubický zirkon. Tento druh zirkonu je právem nazýván dokonalou kopií diamantu. Kubické zirkony mají rozličné množství barev, kterých je možno dosáhnout příměsí širokého spektra kovů. Tvrdost kubického zirkonu dosahuje v Mohsově stupnici hodnoty 8,5 (pro zajímavost u diamantu je hodnota 10). Index lomu světla u kubických zirkonů, tzn. průchod světla kamenem, dosahuje hodnot 1,93 - 1,98 (například safír dosahuje indexu lomu 1,77, diamant 2,42). Třpyt, jakého dokážou zirkony dosáhnout, je opravdu kouzelný. Z tohoto důvodu náramky s kubickými zirkony pravidelně zařazujeme do nových kolekcí.

  Náramek spletené srdce chirugická ocelPrsten Zajíček stříbrný ze zirkonemřetízek na krk srdce noblessStříbrný náramek na nohu Srdce se zirkonem                                                          

Při výběru nových kolekcí vždy dbáme na to, aby náramky spojovaly kvalitu oceli či stříbra s dokonalým brusem zirkonů.

Najděte svůj třpytivý kousek od Bangles.cz a rozzařte sebe i své smysly!