Expedice objednávek není aktuální situací ovlivněna. Doručujeme do ČR i na Slovensko. Při platbě na dobírku zvolte dopravu Zásilkovnou. Společně to zvládneme! :-)

Zirkon

Zirkon - nejstarší minerál s léčivými účinky

Věděli jste, že zirkony jsou nejstarším známým minerálem na Zemi? Nejstarší nalezený vzorek, který se podařil vědcům objevit, měl neuvěřitelných 4,4 miliard let!

Zirkony jsou jedním z nejpoužívanějších a nejkrásnějších kamenů používaných ve šperkařství, a to díky jejich lesku a kráse. Barva těchto kamenů má různorodý charakter, od bílé přes odstíny modré, ale i žluté, fialové a červené. Zirkony mají velmi vysoký index lomu, který vytváří dokonalý rozptyl světla a samotný lesk kamene. Zirkony bývají broušeny briliantovým brusem, kdy nejlépe vynikne jejich jiskrnost. 

Známé jsou také léčivé účinky zirkonů. Ty jsou spatřovány především v posilování sebedůvěry nositele, neboť pomáhají snižovat nervozitu. Zirkony léčí problémy horních cest dýchacích a zároveň pozitivně působí na zažívání i na dermatologické problémy. Velmi pozitivně působí na vyrovnání aury nositele. 

Do našich kolekcí zařazujeme převážně Kubický zirkon. Tento druh zirkonu je právem nazýván dokonalou kopií diamantu. Kubické zirkony mají rozličné množství barev, kterých je možno dosáhnout příměsí širokého spektra kovů. Tvrdost kubického zirkonu dosahuje v Mohsově stupnici hodnoty 8,5 (pro zajímavost u diamantu je hodnota 10). Index lomu světla u kubických zirkonů, tzn. průchod světla kamenem, dosahuje hodnot 1,93 - 1,98 (například safír dosahuje indexu lomu 1,77, diamant 2,42). Třpyt, jakého dokážou zirkony dosáhnout, je opravdu kouzelný. Z tohoto důvodu náramky s kubickými zirkony pravidelně zařazujeme do nových kolekcí.

                                                                              blog_1

Při výběru nových kolekcí vždy dbáme na to, aby náramky spojovaly kvalitu oceli s dokonalým brusem zirkonů.

Najděte svůj třpytivý kousek od Bangles.cz a rozzařte sebe i své smysly!

Kolekce náramků se zirkonem

 

 

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací