Šperky se symbolem křížku

Srdce, nekonečno, křížek. Jedny z nejčastějších symbolů, které zdobí šperky. Čím je výjimečný právě křížek a je symbol kříže opravdu spojený jen a pouze s náboženstvím? Pojďte se o tomto tajemném symbolu dozvědět něco více.

 

Banner šperky s křížky

Kde se vzal symbol kříže?

Křížek = náboženství? Ano i ne. Je pravdou, že je symbol kříže asi nejčastěji spojovaný s náboženstvím. Nejedná se však pouze o křesťanství, křížek používala i jiná náboženství vzhledem k tomu, že díky svému tvaru představuje protnutí dvou směrů, a sice božského a lidského, nadpozemského i pozemského. Kříž však znali lidé i dříve ve starověku, používali ho například Babyloňané nebo Féničané, Křesťané si ho osvojili až o několik století později. Křížek tedy není spojený jen s náboženstvím, symbolizoval také čtyři světové strany, čtyři živly i křižovatku cest. Sloužil také k orientaci v čase a prostoru.

 

Křížek a křesťanství

Asi nikoho nepřekvapí, že když se řekne slovo kříž, většina z nás si tento symbol spojí s již zmíněným křesťanstvím. V kontextu s křesťanstvím se jedná o symbol sebeobětování a vykoupení. Křesťané šperky s křížkem často nosí jako symbol oddanosti k Bohu a drobný stříbrný nebo zlatý přívěsek ve tvaru křížku se dává dětem ke křtinám.

 

Symbol víry a ochrany

Kříž je spojený také se smrtí, protože právě na kříži byl ukřižovaný Ježíš Kristus, je proto vnímaný jako symbol smrti a nových začátků a samozřejmě také jako symbol víry.

 

Šperky s křížkem

Díky řadě významů, které křížek má, šperky s křížkem potěšíte nejen věřící, ale všechny, kteří chtějí nosit jedinečný šperk s hlubším významem. Asi nejčastěji se křížky vyrábějí v podobě přívěsků, křížky však mohou zdobit také náramky nebo náušnice.

 

 

 

TIP: Řetízek s křížkem a zirkony

Elegantní, jemný a zároveň nepřehlédnutelný. Právě takový je řetízek s přívěskem ve tvaru křížku, který je zdobený dvanácti třpytivými zirkony.

 

Stříbrný řetízek s křížkem bangles

 

 

TIP: Náramky s křížkem

Pokud přemýšlíte nad dárkem pro ženy, které milují stylové šperky, vaší pozornosti by neměl uniknout náramek z nylonové šňůrky s křížkem ze šperkovního stříbra či stříbrný korálkový náramek s hladkým křížkem.

 

Náramek s křížkem a černou šňůrkouKorálkový stříbrný náramek s křížkem
  

 

TIP: Náušnice s křížkem a prstýnek

Symbol křížku zdobí také třpytivé náušnice ze šperkovního stříbra posázené zirkony. Křížky jsou mírně zaoblené, a vytvářejí tak na uchu jedinečný efekt. Neodolatelně působí také prstýnek, který je dozdoben třemi ručně vsazenými čirými zirkony a z vnitřní strany je označen puncem ryzosti 925.

 

Stříbrné náušnice křížky zaoblenéPrsten s křížkem bangles

 

 

 

 

Potěšte sebe nebo své blízké šperky Bangles s motivem křížku, které vám přijdou zabalené v krásném dárkovém pytlíčku.

 

 

Šperky se symbolem křížku_3

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení