Den svatého Valentýna v číslech

Lásku si napříč celou zemí budou projevovat páry už v neděli 14. února. Možná už víte, že tento svátek, který je milně považovaný za americký, má ryze evropské kořeny a je připomínkou kněze Valentýna, který tajně oddával římské vojáky. Možná ale ještě nevíte, kolik lidí u nás den svatého Valentýna slaví nebo kolik párů se v tento den plný lásky na Valentýna zasnoubí v Americe. Přečtěte si více o zajímavých číslech spojených s Valentýnem a objevte také několik tipů na krásný dárek z lásky.

 

Náramek Spletené srdce dárek

 

Svátek svatého Valentýna v České republice

 

Podle průzkumů u nás svátek svatého Valentýna slaví zhruba čtvrtina lidí, tedy okolo 2 270 000 lidí. Tento svátek zamilovaných je oblíbený zejména u mladších. A jak Češi Valentýn slaví? Zhruba dvě pětiny berou své partnery na večeři. Valentýn je však nerozlučně spojený také s dárky, mezi ty nejoblíbenější u nás patří květiny, bonbony a šperky. Zajímavým číslem také je, že muži za valentýnský dárek v průměru utratí 750 Kč a ženy 600 Kč. Dohromady slavicí páry utratí téměř dvě miliardy korun. Den svatého Valentýna se nezadržitelně blíží.

 

 

Svátek svatého Valentýna v Americe

 

I přesto, že Valentýn opravdu kořeny v Americe nemá, je často s tímto státem spojovaný. A není také divu, právě americké oslavy svátku svatého Valentýna patří k těm nejvelkolepějším. Pokud byste se před tímto svátkem prošli některou z amerických ulic, pravděpodobně byste ve všech výlohách viděli zamilované symboly v čele se srdcem. Zatímco u nás slaví Valentýna každý čtvrtý, v Americe se jedná o 62 % populace.

 

 

Valentýn v Americe v číslech

Dohromady Američané za svátek svatého Valentýna utratí 18,5 miliard dolarů, v průměru tedy jeden Američan utratí 130 dolarů. Zajímavostí také je, že v tento den Američané nezapomínají ani na své mazlíčky, za které každoročně utratí zhruba 681 milionů dolarů, čímž také dokazují, že tento svátek není určený jen zamilovaným, ale všem milovaným. A jaké dárky si v Americe dávají nejčastěji?

 

 

Dárek v podobě sladkostí

V Americe lidé každý rok utratí neuvěřitelných 448 milionů dolarů za nákup sladkostí pro své blízké, každý rok také zakoupí 36 milionů bonboniér ve tvaru srdce.

 

 

Dárek v podobě květiny

O tom, že jsou květiny velmi oblíbeným valentýnským dárkem, svědčí fakt, že se jimi v Americe obdarovává 23 % lidí slavících tento den. Nejčastěji volí kytici složenou z několika druhů květin, na druhém místě se pak umístily červené růže.

 

 

Dárek v podobě šperku

Jedním z nejoblíbenějších valentýnských dárků zůstává šperk, v Americe na Valentýna za šperky utratí zhruba 6,5 miliard amerických dolarů. V tento výjimečný den také proběhne téměř 50 % žádostí o ruku.

 

 

TIP: Šperky se symbolem srdce

Symbolem, který dokáže snadno vyjádřit lásku, je srdce. Proto rozhodně neuděláte krok vedle, když svou milou potěšíte šperkem s motivem srdce. Šperky Bangles jsou skvělým tipem na dárek i díky tomu, že vám přijdou zabalené do krásného dárkového pytlíčku.

 

šperky se symbolem srdce

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení