Šperky do vody. Ano či ne?

Léto už nám pomalu klepe na dveře. Na tento čas dovolených, prosluněných dnů, opalování, koupání, ale i letních lásek a romantických zážitků se těší snad každá z nás. A kdy jindy než v tuto dobu, kdy na sebe nemusíme navlékat milióny vrstev oblečení, se ozdobit krásným šperkem. Mnoho z nás určitě bude chtít podtrhnout svou nádherně opálenou pokožku a skvěle padnoucí plavky i nějakým tím blyštivým skvostem. A je jedno, jestli to bude u rybníka v sousední vesnici nebo na vysněné dovolené u moře. Je však vhodné nosit šperky k vodě? Má voda na šperky nepříznivý vliv? Je pravda, že mořská voda šperkům naopak prospívá? Na toto jsme se rozhodli odpovědět a navíc přidat pár tipů na náramky z našich kolekcí, které si v tomto úžasném letním období jednoduše zamilujete.

Jak je to z chirurgickou ocelí a vodou?

Díky výborným vlastnostem chirurgické oceli, u které zatím nebyla prokázána žádná alergická reakce, je tento materiál u šperků velmi oblíbený. A co víc, vzhledem k vysoké pevnosti, barevné stálosti a odolnosti proti korozi, se šperky z chirurgické oceli staly nejprodávanější vůbec. Jsou tedy takovéto šperky vhodné i ke koupání? Z teoretického hlediska ano, je tu však spoustu ale…

Obecně šperkům z chirurgické oceli voda nikterak nevadí. Mnoho takovýchto šperků je ale ozdobeno různými prvky, jako jsou například kamínky ze zirkonů či perly. Zpracování těchto ozdobných prvků je obvykle ke kovu uchyceno lepením a v tomto případě by namáčení ve vodě mohlo šperk zcela poškodit. Dalším případem, kdy není úplně vhodný delší kontakt s vodou, jsou šperky z chirurgické oceli, které mají určitou povrchovou úpravu (barvení).

32402309_2000741263522908_6821566925533872128_n31100515_1991326037797764_4918396913004314624_n32698215_2002376346692733_4528887136383926272_nNáramek na nohu Tiny Hearts

A co mořská voda?

Koupání v mořské vodě šperkům neškodí. Naopak je prokázáno, že šperky jsou mořskou vodou přirozeně čištěny. Mořské vody se tak bát nemusíte. Čeho je dobré se vyvarovat, je ovšem voda termální, která obsahuje síru a ta by mohla šperk poškodit. Pokud se tedy chystáte maximálně zrelaxovat a dobít energii v lázních, termální vodě se klidně oddejte, ale šperk před koupáním raději sundejte.

Resumé

Naše šperky z chirurgické oceli k vodě bez problémů noste. Ať už budete odpočívat u bazénu, koupat se v přírodní sladké vodě nebo u moře, nic by se šperku stát nemělo. Pokud šperky mají povrchovou úpravu (barvení) nebo se jedná o náramek či náušnice se zirkony nebo perlami, doporučujeme je před koupáním odložit. U všech typů šperků se vyvarujte vody termální.

A které kousky bychom k vodě vzali my?

První kousek, který bychom stoprocentně doporučili, je náš velmi oblíbený náramek Pure heart silver. Je pohodlný na ruce, tenký, což v poslední době „frčí“, a přesto nepřehlédnutelný. Neopomněli bychom ani další, konstrukcí podobný náramek, Silver star. Je jen na vás, zda dáte přednost srdíčkům jako symbolu lásky, nebo budete jednoduše za hvězdu. Pro ty, kteří se dlouho rozhodují, máme dobrou zprávu, můžete klidně tyto dva kousky zkombinovat a nosit je spolu. Nejen u vody zazáříte i s náramkem na ruku Tiny Hearts, který můžete skvěle doplnit stejným náramkem na nohu. Jednoduchý minimalistický design náramku Shine se u vody bude krásně vyjímat. Ti, kteří hledají šperk s hlubším významem, se mohou k vodě vyšperkovat náramkem Infinity - symbol nekonečna je velmi populárním motivem.

Jaké šperky do vody ano a jaké ne (včetně stříbrných a šňůrkových náramků), jsme přehledně shrnuli v tomto videu: