Šperk zdarma ke každému prstenu z kolekce prsteny s dárkem 🔥 Akce platí jen do 16. 6. 🥳

Bangles, co to vlastně znamená?

Bangles je typ pevných náramků, které mají původ již ve starověku. Tento typ náramků byl nejdříve tradičním typem asijské ozdoby, kterými se zkrášlovaly ženy v Indii, Bangladéši či na Srí Lance. Nejstarším nálezem poukazujícím na první typ bangles náramků byl nález figurky tančící dívky, která má na levé ruce právě několik náramků tohoto typu. Figurka byla nalezena v Indii a dle vědeckých poznatků by měla pocházet z roku 2 600 před Kristem.

Bangles náramky se původně vyráběly například z mořských mušlí, dřeva, kamene či zlata. Postupem času ze začaly vyrábět i ze skla. Dnes už se tyto náramky tradičně vyrábí z chirurgické oceli. Nejsou výjimkou ani bangles náramky ze stříbra nebo zlata, kterými se zdobí nevěsty při svatebním obřadu. Pro tyto slavnostnější chvíle jsou náramky dozdobeny různými diamanty a perlami.

Bangles styl je součástí tradičních indických šperků. V Indii je takovýto náramek součástí zápěstí téměř každé ženy, přičemž obvykle nezůstává jen u jednoho kousku, a to na každé ruce. Levnější varianty jsou vyráběny z plastu, pomalu je však nahrazuje skleněné provedení. Dražší varianty jsou pak z oceli a pro slavnostnější příležitosti ze zlata nebo stříbra. Tímto pevným náramkem se zdobí v některých zemích i muži. Kdo ví, třeba tento trend dorazí i k nám. :-)

Naramky Bangle

S vývojem doby si lze vybírat z nespočetného množství provedení a různých úprav. Dnes už se styl pevných náramků bangles rozšířil po celém světě. V mnoha kulturách mají tyto náramky i hlubší význam, většinou však slouží pro svou jednoduchost a eleganci jako designový doplněk.

Náš eshop začínal původně s náramky typu bangles vyráběných z chirurgické oceli. Od těchto náramků tak byl odvozen název eshopu. Postupem času, především na přání zákaznic, jsme kolekce a druhy šperků rozšiřovali. Kromě tradičních pevných náramků tak u nás naleznete i jiné oblíbené náramky - například kolekci nastavitelných náramků či šňůrkových náramků s prvkem ze stříbra. U obou druhů lze jednoduše upravit velikost. Nabídku šperků jsme dále rozšířili o řetízky a náušnice. Vždy se zaměřujeme na to, aby se jednotlivé druhy šperků k sobě hodily. Můžete tak sladit náramek rovnou s náušnicemi nebo řetízkem a vytvořit si krásnou kolekci.

A když už jsme u těch bangles náramků, můžete si zde prohlédnout ty naše. :-) šipka na náramky

Bangle náramek ocelovýSpot_náramek ocelovýGlow náramek ocelovýNáramek liv ocelovýNáramek bangle zlatý ocelovýNáramek royal ocelový