Jak a kam ukládat šperky

Šperky dodávají eleganci a zdobí každou ženuNáramek má své místo na zápěstí, řetízek na krku a náušnice na uchu, kde se vyjímají. Ale kam s nimi, když je zrovna nenosíme?

Nejčastěji jsou šperky schované ve šperkovnici. Většinou to bývá krabička, kde jsou všechny šperky hezky pohromadě. Někdo své poklady uchovává pouze jednoduše položené v mističce nebo na talířku. Při takovémto skladování je však potřeba dávat pozor na to, aby se šperky o sebe nebo o stěny krabičky nepoškrábaly nebo nepoškodily. Propracovanější šperkovnice proto mají oddělené přihrádky pro jednotlivé druhy doplňků.

šperky v krabičce  šperky v mističce pověšené šperky

Další možností je šperky srovnat do pořadače, který může sloužit i jako dekorace na toaletním stolku. Náramky, řetízky i náušnice jsou přehledně vystavené, což velmi ulehčuje výběr doplňku. Řetízky se do sebe nezamotávají a také se můžeme vyhnout dlouhému hledání dvou stejných náušnic či kompletu. Sbírku pokladů máme díky pořadači stále na očích, a proto snadno vybereme, který kousek se zrovna k danému outfitu hodí.

Některé materiály, ze kterých jsou šperky vyrobeny, reagují na okolní prostředí. Hlavními nepříteli jsou hlavně vlhkost, světlo a teplo, kvůli nimž mohou šperky ztratit lesk nebo zešednout. I s tímto je třeba počítat a některé šperky raději schovat jednotlivě do krabičky s polstrovanými stěnami nebo do pytlíčku, kde budou v suchu a tmě čekat na to, až s nimi opět budeme dělat parádu.

Kód do soutěže: jaro

Každý šperk od Bangles.cz obdržíte v luxusním pytlíčku, ve kterém jsou náramky, řetízky i náušnice v bezpečí. Toto originální dárkové balení je opravdu krásné a praktické, takže pokud šperky zrovna nenosíte, mohou v něm být bezpečně uschovány. Lehkost tohoto balení jistě oceníte v době cestování, zvláště při letních dovolených. Prohlédněte si naši novou kolekci a udělejte sobě či vašim blízkým radost.

Pytlíčky na šperky