Jak a kam ukládat šperky

Šperky dodávají eleganci a zdobí každou ženuNáramek má své místo na zápěstí, řetízek na krku a náušnice na uchu, kde se vyjímají. Ale kam s nimi, když je zrovna nenosíme?

Nejčastěji jsou šperky schované ve šperkovnici. Většinou to bývá krabička, kde jsou všechny šperky hezky pohromadě. Někdo své poklady uchovává pouze jednoduše položené v mističce nebo na talířku. Při takovémto skladování je však potřeba dávat pozor na to, aby se šperky o sebe nebo o stěny krabičky nepoškrábaly nebo nepoškodily. Propracovanější šperkovnice proto mají oddělené přihrádky pro jednotlivé druhy doplňků.

šperky v krabičce  šperky v mističce pověšené šperky

Další možností je šperky srovnat do pořadače, který může sloužit i jako dekorace na toaletním stolku. Náramky, řetízky i náušnice jsou přehledně vystavené, což velmi ulehčuje výběr doplňku. Řetízky se do sebe nezamotávají a také se můžeme vyhnout dlouhému hledání dvou stejných náušnic či kompletu. Sbírku pokladů máme díky pořadači stále na očích, a proto snadno vybereme, který kousek se zrovna k danému outfitu hodí.

Některé materiály, ze kterých jsou šperky vyrobeny, reagují na okolní prostředí. Hlavními nepříteli jsou hlavně vlhkost, světlo a teplo, kvůli nimž mohou šperky ztratit lesk nebo zešednout. I s tímto je třeba počítat a některé šperky raději schovat jednotlivě do krabičky s polstrovanými stěnami nebo do pytlíčku, kde budou v suchu a tmě čekat na to, až s nimi opět budeme dělat parádu.

Kód do soutěže: jaro

Každý šperk od Bangles.cz obdržíte v luxusním pytlíčku, ve kterém jsou náramky, řetízky i náušnice v bezpečí. Toto originální dárkové balení je opravdu krásné a praktické, takže pokud šperky zrovna nenosíte, mohou v něm být bezpečně uschovány. Lehkost tohoto balení jistě oceníte v době cestování, zvláště při letních dovolených. Prohlédněte si naši novou kolekci a udělejte sobě či vašim blízkým radost.

Pytlíčky na šperky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení