Jaké šaty na ples?

Ples

Co na ples, abyste vynikla?

Zpestření dlouhých zimních večerů pro mnohé z nás představují plesy. Ty patří mezi oblíbené společenské události, na které sem tam zajde snad každý. Víte ale, jaké šaty se hodí na formální ples a jaké vybrat na ten méně formální? V článku se budeme věnovat také doplňkům, které váš vzhled dokonale podtrhnou.

Jaké šaty na formální ples

Pokud se chystáte na významnou společenskou událost, například městský ples, měla byste zvolit velkou večerní toaletu. V každém případě se vyhněte krátkým šatům nad kolena, ty se na takové příležitosti opravdu nehodí. Vybrat byste měla šaty až k zemi, mladší dívky mohou mít o něco kratší, avšak decentní šaty. K takové róbě nesmí chybět rukavičky v barvě šatů, lodičky na úzkém podpatku, psaníčko a doplňky. Se šperky z chrirugické oceli neuděláte chybu – od jemných a velmi elegantních až po zdobenější a výraznější. K černým šatům se krásně bude hodit jednoduchý zlatý náramek na ruku se vsazeným zirkonem. Doplnit jej můžete například řetízkem s vyrytým srdcem a decentními peckovými náušnicemi se zlatou klenbou a zikrony. Naopak k barevným plesovým šatům dokonale vynikne řetízek s motivem lotusu, který můžete dokonale sladit s jemným náramkem, jehož dominantou je vsazený zirkon. Výborně pak celkový outfit podtrhnete drobnými náušnicemi v podobě kapky.

N%C3%A1ramek%20se%20zirkonem%20zlat%C3%BDN%C3%A1u%C5%A1nice%20drop%20zlat%C3%A9PRODUCTS 14.12.1261Drobn%C3%BD%20n%C3%A1ramekŘetízek s vyrytým srdíčkem

Méně formální plesy

Na události jako je maturitní, univerzitní či vesnický ples si pořiďte malou večerní toaletu. Obvykle se jedná o šaty lehce pod kolena, například pouzdrové bez rukávů. Důležitá je i volba doplňků – co říkáte na náramek se srdíčkem a perletí, který padne k jakýmkoli šatům? A když máme tu zimu, co náušnice v podobě sněhových vloček?

Pár univerzálních rad na konec

Vyhněte se šatům, které jsou příliš krátké anebo nadměrně vyzývavé. Stejně tak důležité je vybrat psaníčko či malou kabelku, která bude barevně a stylově ladit k šatům a lodičkám na vysokém podpatku s uzavřenou špičkou. Váš celkový vzhled pak dokreslí kvalitní šperky, které později využijete i na každodenní nošení.