Víte, jak správně pečovat o šperky?

Jak pečovat o šperky z chirurgické oceli?

Šperky z chirurgické oceli jsou vhodné na každodenní nošení vzhledem k jejich odolnosti a snášenlivosti k pokožce. Stejně tak péče o ně je velmi jednoduchá a nenáročná na čas.

K tomu, aby náramek opět zářil, postačí voda a mýdlo, popřípadě přípravek pro odmaštění. Pokud vlastníte náramek bez aplikace kamínků, je ho možné vyčistit pod tekoucí vodou. Po té, co náramek vyčistíte, postačí ho setřít hadříkem do sucha. Pozor dejte jen v případě, že náramek je zdoben kameny, zirkony nebo perlami, které jsou uchyceny lepidlem. Lepidlo by se mohlo působením horké vody poškodit a aplikace by nemusela pevně držet v konstrukci náramku. V tomto případě doporučujeme navštívit klenotníka. U zdobených náramků dále doporučujeme vyhnout se kontaktu s krémy, parfémy a jinými spreji.

Pokud si zakoupíte náramek Bangles.cz, dostanete od nás ochranný pytlíček, ve kterém svůj kousek můžete skladovat jak doma, tak na cestách v kabelce. Pytlíček pomůže zamezit tomu, aby se náramek odřel v momentě, kdy ho zrovna nemáte na sobě. Zároveň ochrání i šperky z měkčích kovů, které by se mohly odřít v kontaktu s chirurgickou ocelí. Na noc doporučujeme náramek odložit, předejdete tak jeho poškození v době vašeho spánku. Doporučujeme řídit se jednoduchý pravidlem: Šperk by měl být ráno poslední věcí, kterou si na sebe vezmete a tou první, kterou večer sundáte.